Kızına cinsel istismardan yargılanan “babadan” bilgi sızdırdığı iddiasıyla avukata suç duyurusu

Ankara’da fiziksel engeli nedeniyle aksayarak yürüyen kızı G.B.’ye (18), 4 yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla hakkında dava açılan ve kızını görüntülemek için banyo ile tuvalete yerleştirdiği gizli kameraya yansıyan kendi görüntüsü delil olan Satılmış B. (39), dava dosyasındaki bilgileri sızdırdığı iddiasıyla avukat Özge İrem Aksu hakkında savcılık ve baroya şikayette bulundu.

Fiziksel engeli nedeniyle aksayarak yürüyen G.B., 2022 yılında, 2017’den itibaren 4 yıl boyunca babası Satılmış B.’nin kendisine farklı zamanlarda cinsel istismarda bulunduğunu annesi ve eniştesine anlattı. Annenin şikayeti üzerine gözaltına alınıp, adli kontrolle serbest bırakılan Satılmış B. hakkında, ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle Ankara 36’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Satılmış B.’nin, kızını görüntülemek için banyoya yerleştirdiği gizli kameraya yansıyan kendi görüntüsü de dava dosyasında delil olarak yer aldı. Sanık, mahkemede görülen ilk duruşmaya katılmadı. Mahkeme, sanığın zorla getirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Sanık Satılmış B., kızının avukatı Özge İrem Aksu hakkında ‘mahkemenin dosya bilgilerini sosyal medyaya sızdırdığı’ gerekçesiyle Ankara Barosu ve savcılığa şikayette bulundu. Satılmış B. dilekçesinde, “Ankara 36’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmekte olan dava dosyasının 2023/343 esas belge ifade kanıt evraklarının internete, sosyal medya uygulamasına sızdırılması, Instagram hesaplarında paylaşım yapılması şahsıma yönelik hakaret, tehdit paylaşım adı altına mesajlar yazılmaktadır. Dava halen devam etmektedir, üzerime atılı bir iftira, bir komplo, bir tuzaktır. Kızımın vekili olan Özge İrem Aksu tarafından sosyal medyaya 16 farklı sitede adaletin olmadığını söyleyerekten mahkemenin bilgilerini internet ortamına atarak halkı kandırarak şahsıma hakaret ve tehdit ettirmiştir” ifadelerini kullandı.

“Şikayet kötü niyetlidir”

Avukat Özge İrem Aksu, Ankara Barosu’na yaptığı yazılı savunmasında, sanıkla ilgili internetteki haberlerde yer alan tehditlerin kendisiyle ilgisi olmadığını belirterek, “Davanın en başından beri sanık baba tarafımı tehdit etmiştir. Sonrasında ise yargı mecralarını yanıltmak ve kendini aklama saiki ile bu şikayet yoluna başvurduğunu düşünmekteyim. İlgili şahıs hakkında tüm haklarımı saklı tuttuğumu beyan ederim. Sayın Baro, kızını istismar etmekle suçlanan ve hakkında iddianame düzenlenen babanın, kızının ve eski eşinin avukatı olan tarafımı şikayet etmesi ise ne yazık ki haksız ve kötü niyetlidir” ifadelerini kullandı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir